Zamana Meydan Okuyan Annelere Cilt Gençleştirme

melisa-eczacibasiHediye almak her insanı mutlu eder, kendini özel hissettirir ve tabi ki her kadın bakımlı ve güzel görünmek ister. Bu yıl Anneler Günü’nde annenize en estetik hediyeyi bulmak için çarşı pazar dolaşmak yerine kendi güzelliğini ortaya çıkarmasını sağlayın. Estetik Dermatolog Dr Melisa Eczacıbaşı en göz alıcı annenin sizinki olması için yapılabilecek sihirli dokunuşlardan bahsetti

 

Özel günler yaklaşırken en anlamlı hediyeyi alma telaşına gireriz hele ki söz konusu annemiz ise ne alsak ona layık olmayacağını düşünürüz. Bu yıl Anneler Günü’nde annenizin zamana meydan okumasını sağlamaya ne dersiniz? Estetik dermatolojinin sihirli dokunuşları sayesinde annenizin ne kadar özel olduğunu hatırlatacak, hem bedenine hem ruhuna iyi gelecek uygulamalar sayesinde ışıldamasını sağlayacaksınız.

Yaşı ne olursa olsun her kadınının sağlıklı ve güzel görünmek istediğini söyleyen Estetik Dermatolog Dr. Melisa Eczacıbaşı, “20’li yaşlardan sonra cildin doğal yaşlanma sürecine girmesi kaçınılmaz. Hem genetik faktörler hem de sağlıksız yaşam, sigara, ilaç kullanımı, iklim koşulları gibi dış faktörler nedeniyle cildin elastikiyeti azalıyor ve lekeler, kırışıklıklar belirmeye başlıyor. Ancak hem düzenli cilt bakımı hem de estetik dermatolojik müdahalelerle cildin canlanmasını, sağlıklı görünmesini sağlamak mümkün” diyor.

 

botoxAnnenize gençliğini hediye edin

Anneler Günü için “cilt gençleştirme” işleminin hediye edilmesinin tüm kadınları mutlu edecek bir seçenek olduğunu belirten Dr. Melisa Eczacıbaşı şu bilgileri veriyor:

“Yaş almaya bağlı olarak ciltte oluşan kuruluk, incelme, kırışıklık ve sarkmaları PRP,  mezolifting, ozon terapi, fraksiyonel lazer gibi farklı uygulamalarla gidermek mümkün. Bu tedavi seçeneklerinden hangisini uygulayacağımızı kişinin yaşı, beklentisi, cilt yapısına göre belirliyoruz. Tercih edilecek işlem neticesinde temelde ciltteki yaşlılık belirtilerinin azaltılması, orta ve ince kırışıkların giderilmesi, cildin tonunun düzeltilerek nem oranının artırılması sağlanıyor ve kişi daha sağlıklı, canlı, genç ve iyi bir görünüme kavuşuyor.

 

PRP ile ışıldayın

PRP uygulamasında kişiye kendi kanından gençleştirme işlemi yapıyoruz, yabancı bir madde verilmediği için de oldukça güvenli ve hızlı sonuç alınan bir yöntem. Trombositten zenginleştirilmiş plazma anlamına gelen PRP’de kişiden alınan bir miktar kan özel bir tüpte santrifüj işleminden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılıyor, elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”, yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri veriliyor. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, kollar ve bacak içlerine uygulanabilen işlem ile kısa sürede cildin toparlanması sağlanıyor. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen PRP, 30 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştiriliyor ve uygulamanın akabinde ciltte sağlıklı bir parlaklık meydana geliyor. Etkinin kalıcı olması içinse 3-4 seans uygulanmasında yarar var.”

 

Mezolifting ile hızlı etkiyüz-1

Cilt gençleştirme uygulamalarında yüzün yanı sıra boyun, dekolte ve ellerin de işleme tabi tutulmasının bütünleyici bir etki yaratması açısından yararlı olduğunu söyleyen Melisa Eczacıbaşı, “Kollajen ve elastin salgısının azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklara karşı hücre metabolizmasını artırıp yaşlandırmayı geciktiren ve cildin canlanmasını sağlayan mezolifting de cildin genelinde etkili sonuç veren bir yöntemdir. Kişinin ihtiyacına göre A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler ve hiyaluronik asit gibi dolgu maddeleri özel bir karışım haline getirilerek  derinin alt tabakalarına enjekte edilir. Böylece cildin tekrar nem ve renk kazanması, kırışıklıklarda düzelme sağlanır” diyor.

 

Kozmetik danışmanlık

Cilde parlaklık sağlayan oksijen terapi ve derinlemesine cilt temizleme seanslarıyla da kısa sürede etkili sonuçlara ulaşıldığını belirten Dr. Melisa Eczacıbaşı, şöyle devam ediyor: “Ortalama 1 saat süren ve haftada bir kür şeklinde yüze uygulanacak oksijen terapi ile cilt parlak ve fresh bir görünüme sahip oluyor. Bu uygulamaların yanı sıra günlük cilt temizliği ve cilt yapısına uygun anti-aging kremlerin düzenli kullanımına da dikkat edilmeli. Birçok kadın kullandığı cilt bakım ürünleri hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyor. Günlük bakım ürünlerini bilinçli kullanmak ve detaylı bilgi sahibi olmak için de kozmetik danışmanlık almanızı tavsiye ediyorum.”

 

Terlemeye karşı botox

Yaz aylarına girerken en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan botoxu da hediye seçenekleri arasında değerlendirmek gerek diyen Dr Melisa Eczacıbaşı sözlerini şöyle tamamladı: “Yazın en çok dert yanılan konulardan biri olan koltuk altı ve el terlemesini tek seanslık botox yöntemiyle 6-10 ay kadar gidermek mümkün. 30 dakika süren uygulamada ince uçlu insülin iğnesi kullanıldığından hiçbir ağrı ya da acı hissedilmiyor.”

Yorumlar

yorum