Topshop ile Bir Zamanlar İngiltere

Topshop‘un “This Is England” koleksiyonunda 80’lerin İngiltere’si canlandırılıyor. Döneme damgasını vuran örgüler, tartan deseni, pilot montları ve bol giysiler “erkeksi kız” stiline vurgu yapan parçalarla günümüz modasına taşınıyor.

topshop-bir-zamanlar-ingiltere-10

Topshop’ın 2013 Sonbahar/Kış “This Is England” koleksiyonunun ana teması 80’lerin erkeksi kız görünümü… Britanya kökenli bu moda akımının yeniden hayat bulmasının ilham kaynağı Ken Loach’un eskimeyen klasiği Kes filmi. “Londralı görünümünü” yansıtan koleksiyonun her bir parçasında dönemin giyim anlayışı ve sosyal yapısı ayrıntılı olarak işleniyor.

“This Is England” trendinde geniş pilot montları ve sigaret pantolonlar, asi ve sokak stilini yansıtan parçalarla birleşiyor. Koleksiyonda sıkça göze çarpan tartan deseni, tüvit ve geniş omuzlu klasik ceketler ise, yine Britanya kökenli Punk stilinin esintisini “This Is England” ürünlerine taşıyor.

 

Koleksiyonun temel parçaları klasik mavi Oxford gömlekler, yakası farklı renkte ekose gömlekler ve gömlek-elbiseler bu koleksiyonda ince örgü kazaklarla kombinleniyor. This Is England koleksiyonunda kilt ve tube etekler de göze çarpıyor. Bu etekler, kulanılan çizgili kumaşlarla özgün bir kombinasyon oluşturuyor. Koleksiyonun bir diğer ana trendi yüksek belli pantolonlar. Bu pantolonlar yine geniş kesimli ceketlerle birlikte kullanılarak sezonun en belirgin siluetlerinden birini oluşturuyor. Koleksiyonda Britanya örgü geleneğine vurgu yapan parçalar da unutulmamış. Bu parçaları günümüz modasına uyarlayan fermuar ve verev dikişler gibi detaylar tüm triko ürünlerde göze çarpıyor.

Başta Ken Loach’un klasik film Kes olmak üzere, Britanya şehirli işçi sınıfın hayatını yansıtan pek çok detaydan ilham alan “This Is England” trendi, kumaş baskıları ve desen kullanımı ile özgün çizgisini oluşturuyor. Bağcıklı ve tokalı ayakkabılar, loafer’lar ve bowling çantaları ise bu erkeksi giyim tarzını tamamlayan aksesuarlar olarak koleksiyonda yerini alıyor.

Yorumlar

yorum

TOPSHOP İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR