Silk & Cashmere 2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

silk-cashmere-2013-2014-sonbahar-kis (3)Silk & Cashmere; 2013-2014 Sonbahar-Kış sezonunda tüm moda detaylarını ve en çarpıcı renkleri içeren koleksiyonu ile karşımıza çıkıyor. Yeni modeller ve renkler kaşmir dünyasında taşları yerinden oynatacak şekilde cesur ve çarpıcı…

 Silk &Cashmere’in yeni sezon koleksiyonunda kış aylarında sezona damgasını vuracak koyu saks mavisinin ve ultraviyole mor tonlarının ipek satendeki ve kaşmirdeki yansımaları görülmeye değer. Koyu griler, antrasit, siyah ve kuzgun kahvelerle kullanılması öngörülen bu harika renklerde farklı kombinasyonlara uygun modeller var. Kombinli ipek gömleklere, sadeleştirilmiş twin setlere, şal, kaşkol, kazaklara kadar erkek ve kadın koleksiyonunda genişçe yer verilmiş.

“PLEKSİ LUXU ÇAĞIRIYOR” ile kışa giriş yapan vinil kırmızı, yeşil, mavi ve sarı renkler varoluşlarının aksine ağır ve şık parçalara hizmet etmekte. Daha günlük, dinamik ve sportif giysilerde görmeye alıştığımız bu çok bariz renk tonları artık taş işlemelerle farklı bir boyuta taşınıyor. Renklerin özünü en güzel dışa vuran iki materyal ipek ve kaşmirde bu uygulamalara yer veriliyor. Özellikle aksesuar desenlerinde, basic takımlarda ve tek kazaklarda kullanılan bu renkler çok iç açıcı.

“RENKLERİN HARMONİSİ” serisi, her sezon farklı çehre ve uygulama ile karşımıza çıkan pastel renkleri, Silk & Cashmere koleksiyonunda yumuşak çizgi geçişleri ve bir kaşmir klasiği olan baklava desenleriyle bizi sarıyor. Bej, ekru ve grinin içinde eriyen mercan ve turkuaz tonları pastel fikrine yeni bir açılım getiriyor.

“ROMANTİK YAPRAKLAR” kreasyonunda renklerde bazen koyu, bazen açık tonlarla seslenen turuncu ve kırmızıların kah yanık sonbaharımsı, kah ışıklı ve aydınlık tonları; sıra dışı birlikteliklerle kombinlenmiş olarak mağazalardaki yerini alıyor. Turuncu tonlarının tüm grilere doğru başlayan eğilimi, sonbahar yaprakları renkleri, daha klasik giyinenlerin bile ilgisini çekecek nitelikte… Vizon ya da antrasit gri ya da bej üstlerle birlikte kullanılacak turuncu, baharat kırmızısı şal ve atkılar; sonrasında söz konusu renklerde hırkalar, süveterlerle gördüğümüz ilk andan itibaren almamız için bizi cesaretlendirecek.

“KADİFE DOKUNUŞLAR” serisinde kaşmirin vazgeçilmezi vizon renkleri naturel tonlar, ekru, kamel, kum, melanj griler kalın örgülerde pelerin, mont ve aran kazaklarda form bulmuş. Koleksiyonun bu bölümü dünyanın neredeyse tüm kaşmir markalarına meydan okuyacak güzellikte ve övgüye değer bir cömertilkle tasarlanmış. Farklı örgü oyunları ile elde edilen eşsiz dokular erkek aksesuarlarına dek taşınmış. Her biri kaşmir hazinemize eklemek isteyeceğimiz güzellikte ve değerde olan bu bölüm Silk&Cashmere koleksiyonunun en iddialı bölümü.

Kadın ve erkek için hazırlanan eşofman takımlar da aynı hazzı veren dokularda sunuluyor. Köpük tadında sabahlıklar ve kaşmirle okşayan battaniyeler, şallar yine bu grupta. Kısacası en çok şımarabileceğimiz, en kaşmir, en rafine grup bu.

“ESRARENGİZ AYDINLIK ” Bu kış bir türlü hayatımızdan çıkmayan payetler, pullar ve kristal taşların en zarif haliyle Silk & Cashmere’e uygulandığı grup. Hem gece, hem kokteyl kıyafeti ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek nitelikte hazırlanan bu ekstra koleksiyon, marka müdavimlerinin beklentisini karşılayacak bir çeşitlilikte hazırlandı. Hem çok şık şalların hem demi abiye üstlerin bulunduğu bu seride kaşmire eşlik eden taşlı ve incili elbiseler, twin setler şapka, atkı ve eldivenler bulunmakta.

Daha önce klasik renklerde görmeye alıştığımız çift taraflı kürklü pelerin ve kabanlar da bu yıl oldukça iddialı kombinlerle sürpriz yapacak.

Yorumlar

yorum

SILK & CASHMERE İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR