Pembe Estetikte Başarıyla Uygulanan Bir Yöntem; Botoks

Çağdaş KışlaoğluSadece dişlerinizin değil, dişetinizin de nasıl göründüğü önemli. Gülümserken dişetleriniz gülüşünüze gölge mi düşürüyor? Estetikte birçok alanda uygulanan botoks mucizesi, pembe estetikle, güzel bir gülüşün önemli unsurlarından olan dişetlerinin güzel görünmesi konusunda da harikalar yaratıyor.

Diş estetiğindeki önemli gelişmelerle birlikte çevre dokulara uygulanan “pembe estetik” (diş eti estetiği) konusundaki beklentiler de değişti. Özellikle üst çene bölgesindeki dişetlerinizin görüntüsü gülüşünüze ve dolayısıyla da güzelliğinize gölge düşürebilir. Estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alan pembe estetik sayesinde, artık dişetleriniz gülüşünüze gölge düşüremeyecek.

Diş Hekimi Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, dişetlerine botoks ile uygulanan pembe estetik hakkında merak edilenler hakkında bilgi verdi.
diş-4Pembe estetik” nedir?
Dişetleri gülüş esnasındaki en önemli kriterlerden biridir. Estetik bir gülümsemenin yalnız beyaz, muntazam dişlerle değil, bu dişlere uyumlu diş etleri ile mümkün olduğuna dikkat çekmek gerekir. Estetik dişeti uygulamalarının pembe estetik olarak tanımlanabiliriz. “Diş etlerinin sağlığı, rengi ve seviyesi diş estetiğini tamamlar”, göze hoş gelen, uyumlu ve temiz bir gülüş sağlamanın ilk adımı diş ve dişeti uyumunu sağlamaktır.

 

Ağrısız sızısız pembe estetik

 

Pembe estetik adını verdiğimiz bölgede en çok karşılaştığımız sorun, gereğinden fazla görünen dişetleri ya da asimetrik dişeti seviyeleridir. Elbette bu durumu düzeltmeden estetik bir diş hekimliği uygulamasından bahsetmek imkânsızdır. Estetik diş hekimliği uygulamalarından olan ve adı verilen küçük bir operasyon ile bu tip fazla görünen ya da asimetrik seviyedeki dişetlerini düzeltmek mümkündür. Hastaya yapılacak lokal anestezi ile hasta hiçbir şey hissetmeden lazerle fazlalık olan bölge çıkarılıyor. Eğer gerekiyorsa ardından uygulanacak Laminate Porselen ya da metal desteksiz Zirkonyum porselenler ile de beklentilerin ötesinde estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.diş-3

 

Botoks uygulaması nasıl kullanılıyor?

Estetikte birçok alanda uygulanan botoks mucizesi, pembe estetikte şu şekilde uygulanıyor; yapılan cerrahi uygulamaya rağmen gülümseme sırasında diş etleri görünüyorsa burun deliğinin altındaki iki noktaya “botoks” uygulaması yapılabilir. Böylece ifade değişikliği olmaksızın üst dudak bir miktar düşüyor ve diş etleri görünmüyor.Dr. Kışlaoğlu, elbette burada önemli olanın, yüz kaslarını çok iyi bilmek ve doğru noktalara uygulama yapmak olduğunu belirtiyor.

 

 

Dişeti çekilmesi güzel bir gülüşe gölge düşerken,

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu
Kışlaoğlu Estetik Merkezi

Yorumlar

yorum