Nike’in Yeni Teknolojileri ve “Nature Amplified”

nike-nature-amplified-24Nike, Yeni Teknolojilerini ve Gücünü Doğadan Alan “Nature Amplified” Tasarım Anlayışını Tanıttı

Dünyanın önde gelen koşu markası Nike, dört yeni inovasyonunu markanın Beaverton, Oregon’daki dünya merkezinde gerçekleştirilen etkinlikle tanıttı. Yeni ürünler, Nike’ın, hareket eden vücuda odaklanarak bilim insanları ve sporcuların görüşleriyle geliştirilen “Nature Amplified” anlayışına göre ve koşucuların doğal yeteneklerini güçlendirmek için tasarlandı. Tanıtımda markanın yeni koşu ayakkabıları Nike Free Flyknit ve Nike Free Hyperfeel ile Aeroloft ve Dri-FIT Knit isimli 2 yeni giyim teknolojisi sunuldu.

Nike’ın Başkan ve CEO’su Mark Parker, “İnovasyon kendi için yaratmak değil, daha iyisini yaratmak ve bir amaçla tasarlamaktır. Koşu, Nike’ın kalbi ve ruhu, firmayı ileri götürecek yeni inovasyonların sürekliliğinin doğduğu yer…” şeklinde konuştu.

Ayakkabılardaki İnovasyonlar

Nike Free Flyknit, Nike’ın en ikonik iki ayakkabı teknolojisinin, Nike Flyknit’in mükemmel destek sunan üst kısmının, Nike Free’nin esnek dış tabanıyla birleşiminden meydana geliyor. Nike Free Flyknit’in üst bölümü performans analizine imkan tanırken ayağa ikinci bir deri gibi oturuyor. Ayakkabı, doğal hareketin ve sıkı, destekleyici kavrayışın tüm faydalarını tek bir kalıpta sunuyor.

Ayakla zemin arasındaki katmanları minimize ederek ayakkabıyı vücudun bir uzantısı gibi hissettirme vizyonuyla tasarlanan Nike Free Hyperfeel ise koşucuya doğal hareket hissini yaşatıyor. Lunarlon isimli özel köpük maddeden yapılmış iç taban, ayağın direkt olarak Lunarlon yastıklama sistemiyle temas halinde olmasını sağlıyor. Ultra ince “waffle” dış taban ise daha iyi kavrayış ve hissetmeye yönelik stratejik olarak yerleştirilmiş özel parçacıklarla, ayağa yere daha fazla yakınlaşma imkanı sunuyor.


Giyim Teknolojileri

nike-nature-amplified-03

Toplantıda, koşucuları daha serin koşullarda sıcak ve rahat tutmaya yarayan ultra hafif koşu yeleği içinde kullanılan Nike Aeroloft teknolojisi de tanıtıldı. Bu teknoloji, aşağı doğru yalıtımı, ısının vücuttan çıkmasına olanak sağlayan havalandırma sistemiyle bir araya getirerek sporcunun kuru kalmasını sağlıyor.

Dri-FIT Knit, ise sporcuların farklı koşullarda ideal performans ısılarını koruması için tasarlanmış ultra yumuşak, hafif bir kumaş olma özelliğini taşıyor. Tenin nefes almasına imkan tanıyan farklı yapılardaki örme dokulara sahip teknoloji, dikişsiz yapısı sayesinde vücudu yumuşak bir şekilde sarıyor.

Nike’ın Marka Başkanı Trevor Edwards, “Nature Amplified”, hareket halindeki vücutlar için tasarlamayı ve insan vücuduyla öngörüsel olarak çalışan yeni olağanüstü ürünler yaratmayı temsil ediyor.” dedi. Edwards, “Bugün tanıttığımız ayakkabı ve giysiler, her düzeydeki sporcu ve koşuculardan aldığımız görüşlere ve Spor Araştırma Laboratuarı’nda yaptığımız kapsamlı araştırmalara dayanıyor. Bu yenilikler veri tabanlı olmasına karşın vücudun liderliğinde hayata geçiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

yorum

NIKE İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR