Mavi’nin Mektepli Tişörtleri

Üniversitelerin Nostaljik İsimleri Mavi’nin Mektepli Tişörtler’inde

Konsept tişört tasarımlarının öncüsü Mavi’nin koleksiyonu büyüyor. İstanbul Tişörtleri ile başlayan, yepyeni tasarımlarla genişleyen ve fenomene dönüşen koleksiyonun yeni üyeleri 90’ların popüler kültürünün vazgeçilmez öğelerinden üniversite tişörtleri.

Mavi’nin, İstanbul’daki köklü üniversitelerin nostaljik isimlerini taşıyan tişört koleksiyonunda 7’si erkek, 4’ü kadın olmak üzere toplam 11 model yer alıyor. Darülfünun-u Osmani (İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi), Mühendishane-i  Bahri-i Hümayun (İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi), Sanayi-i Nefise Mektebi(Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) ve Tıbbiye-i Adliye-i Şahane (İstanbul Üniversitesi İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi) tasarımlarının yer aldığı tişörtler mezun ve öğrencilerini bekliyor.

Lacivert, mavi, gri melanj, beyaz ve bordo renk seçeneklerinin bulunduğu Mektepli Tişörtler, sevdiklerini nostaljik bir hediyeyle mutlu etmek isteyenler için de güzel bir alternatif oluşturuyor. Mavi’nin Mektepli Tişörtler’ini satın alanlar ayrıca, üniversitelerin öğrencilerine katkıda bulunmuş oluyor.

Yorumlar

yorum

MAVİ İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR