LC Waikiki’nin Tasarım Yarışması’na Son Katılım 16 Ağustos 2013!

lcw-babalar-gunu-logo_lcwaikiki-22Moda perakende sektörünün lideri LC Waikiki, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini ve yeni mezunlarını “Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması”na davet ediyor. 16 Nisan 2013 tarihinde online başvuruların başladığı yarışmaya son katılımı 16 Ağustos 2013 tarihine kadar uzatıldı. Yarışmaya göre katılımcılar, LC Waikiki’nin belirlediği ürün kategorileri arasından seçtiği ürün üzerinde yeni bir “detay” tasarlayarak (nakış, desen, işleme vb…) yarışmaya başvuracak.

Genç, dinamik ve yeniliklerin takipçisi olan LC Waikiki, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve yeni mezunlarına yönelik “Yenilik Sensin” adlı bir moda tasarım yarışması başlattı. Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan yarışmanın konusu ise “Detayda Moda.”

Moda perakende sektörünün lideri LC Waikiki, “Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması” sayesinde 30 yaşını aşmamış olan Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine ve mezunlarına hayal gücünün kapılarını aralıyor.

Aralarında Moda Tasarımcısı ve Yarışma Koordinatörü Özgür Masur, Stil Danışmanı Deniz Marşan, Moda Tasarımcısı Elif Cığızoğlu, LC Waikiki Moda Danışmanı ve Yarışma Koordinatörü Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yeşim Bağrışen gibi moda dünyasına yön veren isimlerin bulunduğu özel jüri tarafından oylanacak tasarımlar sonucunda finale kalan 10 tasarım, LC Waikiki tarafından üretilecek ve özel bir ödül töreni ile sergilenecek.

Birinciye 10.000 TL

Kazanan 3 tasarımın açıklanacağı ödül töreninde, kazanan tasarımların sahipleri para ile ödüllendirilecek. Birincinin 10.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada ikinci olan tasarımın sahibi 7.500 TL ve üçüncü olan tasarımın sahibi 5.000 TL, sosyal medya birincisi ise Ipad Mini kazanacak.

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin ve mezunlarının 16 Ağustos 2013 tarihine kadar www.yeniliksensin.com adresinden başvurabileceği “Detayda Moda” temalı “Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması”nda jüri seçimini yaparken; tasarımların yenilik yaratma ve özgünlük düzeyi, uygulanabilirliği ve giyilebilirliği, malzeme seçiminin detayla ilişkilendirilmesindeki yenilik, detayın tasarımla uyumu gibi kriterleri göz önünde bulunduracak.

Katılım şartlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler, www.yeniliksensin.com adresi üzerinden detaylı olarak öğrenilebiliyor.

lcw-tasarim-yarismasi-02

Yorumlar

yorum

LC WAIKIKI İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR