Laminate Veneer ile Muhteşem Gülüşler

Çağdaş Kışlaoğlu

Çağdaş Kışlaoğlu

Işıltılı gülüşleriyle hayran kalarak izlediğimiz Hollywood yıldızlarının sırrı Da Vinci porselenlerde saklı. Ünlülerin diş doktoru Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, Da Vinci tekniği olarak da bilinen Hollywood gülüşü modelinin dişlerde renk değişimlerinden şekil bozukluklarına kadar geniş bir alanda kullanıldığını söylüyor. Gerçek dişi andıran görünümü sayesinde fark yaratan Laminate Veneer, sadece birkaç günde dişler üzerinde harikalar yaratarak yıldızların sahip olduğu gülüşlerle tanışmanızı sağlıyor.

Yaprak porselenin ince yapısıyla, inci gibi dişlere kavuşun

Doğal bir görünümün kapılarını aralayan Laminate Veneer yöntemi, dişlerin ön yüzeylerine yerleştirilen ince porselen sayesinde inci gibi dişlere kavuşturuyor. Işığı gerçek dişler kadar iyi yansıtan yapısıyla ışıl ışıl bir gülüşün mimarı olan Laminate Veneer yöntemi, dişlerin sağlıkla kullanılmasına imkan verdiği gibi, estetik açıdan tatmin edici görünümüyle de kadınların öz güvenlerine olumlu katkıda bulunuyor.

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, Laminate Veneer ile ilgili görüşlerini şu sözlerle aktarıyor: “Dişlerin ön yüzeylerindeki kırık ve aşınmalarda, dişler arası boşluklarda ve diş renk değişimlerinde olmak üzere oldukça geniş bir alanda çözümler sunan bu yöntem, gülüş üzerinde de önemli farklılıklar ortaya çıkarmaktadır.

laminate-veneer-01Dişlerin isteğe bağlı olarak daha geniş yapılmasına imkan veren, bu sayede dudakların da daha dolgun ve estetik açıdan daha hoş görünmesini sağlayan yaprak porselenler, yüz hatlarının da orantılı görünmesine yardımcı olmaktadır. Dişlerde şekil ve renk değişimleri yapabilen bu yöntem ile estetik kusurlar kolayca giderilmekte, kişiler öz güvenlerini tazeleyebilmektedir.”

Gülüşünüzde Fark Yaratın

Günümüz estetik diş hekimliği uygulamalarıyla farklı estetik kusurların kolayca giderilebildiğini söyleyen Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu; Laminate Veneer ile birden çok kusurun aynı anda giderilebildiğini, doğala en yakın görünüm sayesinde bu uygulamanın benzerlerinden ayrıldığını ifade ediyor.

Kışlaoğlu, Laminate Veneer’in avantajlarını konu alan görüşlerini şu sözlerle aktarmaya devam ediyor: “İnce yaprak porselenler diğer dişlerle mükemmel uyum gösterebildiğinden, gerçek dişler kadar rahat kullanılabilme avantajına sahiptir. Dayanıklı malzemesi sayesinde uzun süreli ve rahat bir kullanıma imkan veren yaprak porselenlerde hazırlanacak diş modelleri önceden gösterilebildiği için, hasta uygulama sonrasında kötü bir sürprizle karşılaşmamaktadır. Ayrıca bu uygulamada diş renk değişimlerinin oluşma riski, diğer uygulamalara göre çok daha düşüktür.”

Yorumlar

yorum