Kış için En Kullanışlı Saç Modelleri

yandan-at-kuruguYağmurlu ve rüzgarlı bir günde saçlarınızın bozulması ve yüzünüze yapışması rahatsız eder.

Yağmurlu ve rüzgarlı bir günde saçlarınızın bozulması ve yüzünüze yapışması kadar sinir bozucu bir şey yoktur! Eğer kış aylarında saçlarınızı nasıl yapacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın!

1) Yandan At Kuyruğu

Hem pratik, hem kullanışlı hem de her ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir saç modeli! Bu model muhtemelen en çok orta uzunlukta saçlara yakışacaktır, tek yapmanız gereken hafif bir kıvrım vererek saçınızı yandan kulak hizasında toplamak… Eğer kendiliğinden dalgalı saçlarınız varsa ve saçlarınızın uçları hafifçe dalgalanıyorsa bu model daha da güzel duracaktır.

2) Donut Topuz

donut-topuzYaz-kış fark etmez, donut topuz her mevsimin kurtarıcısıdır. Yaz aylarında sıcaktan saçlarınızın ensenize yapışmasını önlerken, kış aylarında da saçlarınızı derli toplu bir arada tutarak rüzgardan oluşabilecek dağınıklıkları önler. Donut topuzu biraz daha klasik-şık davetlerde tercih etmenizi öneririz, günlük hayat için ‘biraz’ abartılı kaçabilir, ancak yine de tercih tabii ki sizin.

3) Örgü

İster balıksırtı olsun, ister düz örgü olsun fark etmez. Örgülü saçlar her zaman kurtarıcı olmaya adaydır. 2014 saç trendleri arasında yan örgünün oldukça gözde bir model olduğunu göz önünde bulundurmanızı öneririz. İş ortamı için olmasa bile arkadaş buluşmaları, haftasonu veya okul için oldukça uygun ve sevimli bir model olan örgü saçlar için ilham almak isterseniz popüler örgü modelleri ile ilgili yazımıza göz atın.

at-kuyrugu4) Tepeden At Kuyruğu

Saçlarınıza maşa yardımı ile iri dalgalar verdikten sonra tepeden toplayarak çok güzel ve romantik saçlara sahip oabilirsiniz. Özellikle kıyafetiniz ile uyumlu bir fiyonk ile bağlamanızı tavsiye ederiz.

5) Yarı  Toplu Saçlar

2014 Kış saç trendleri arasında da yer alan yarı toplu saçları örgü ile birleştirebilir veya tepeden saçlarınızın yarısını kabartarak ve hacim vererek kullanabilirsiniz. Tıpkı bir önceki saç modelinde olduğu gibi yine toka tercihi önem taşıyor bu nedenle güzel ve şık bir toka seçmeye özen gösterin.

Yorumlar

yorum