Kaş Kaldırma Estetiğiyle Bakışlar Yepyeni Bir Anlam Kazanıyor

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Yüz ifademizin önemli bir parçası olan gözler, yüz ile orantılı kaşlar ile anlam kazanıyor. Yılların yüzümüzde bıraktığı yorgunluk izleri, ilerleyen yaşla birlikte kaşlarımızda da kendini gösteriyor. Kaşlardaki orantısızlık ve şekil bozukluğu gibi estetik kusurlar, günümüzde kaş kaldırma estetiğiyle kolayca giderilebiliyor. Göz ve burun ile anatomik açıdan uyum içinde olması gereken kaşlar, kişilerin psikolojileri ve öz güvenlerinde önemli ölçüde söz sahibi olmasıyla dikkat çekiyor. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kaş kaldırma estetiğiyle ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Kaş kaldırma estetiği nedir?

kas-kaldirma-estetigi-02Düşük, yüzde yorgun bir görünüme neden olan kaşlar kişilerin günlük hayatlarındaki öz güvenlerini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Yüz gençleştirme ameliyatlarında kaş kaldırma estetiğinin önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle sürdürüyor: “Kaşlarda görülen sarkma ve düşüklük gibi estetik kusurlar, kişinin yüz hatlarına özel olarak uygulanan kaş kaldırma estetiğiyle giderilebilmektedir. Cerrahi operasyonla askı, endoskopik kaş kaldırma ve Botoks yöntemleri kullanılarak, kaş kaldırma estetiği yapılmaktadır. Kaş kaldırma estetik operasyonlarında kaşların yüze orantısı doğru tespit edilmeli, kişinin yüz anatomik özelliklerine göre ölçü alınmalıdır. Kaş kaldırma ameliyatlarında yüzün genel yapısı kadar, yaş da önemli bir kriterdir. Bu kriterler dikkate alınarak, operasyon uzman ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Kaş kaldırma estetiği orta yaşlı kişilere yapılabileceği gibi, genç yaştaki kişilere de yapılabilmektedir.”

Kaş kaldırma estetiğinde kaşlar ne kadar kaldırılır?

kas-kaldirma-estetigi-01Kaş kaldırma estetiğinde endoskopin yöntemin uygulanması halinde kalıcı sonuçlar elde edildiğini, Botoks yönteminde ise 6 aylık çözüm sunulabileceğini ifade eden Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle paylaşmaya devam ediyor: “Kaş kaldırma estetiğinde kaşların ne kadar kaldırılacağına karar vermeden önce, muayene sırasında kişinin bu operasyonla ilgili beklentileri dinlenir. Kişinin beklentilerini öğrenen uzman, kişinin yüz anatomik özelliklerini inceleyerek beklentinin ne ölçüde yapılabilir olduğuna bakar. Bu aşamadan sonra, yüzün şekline en uygun ve yüzün diğer organlarıyla uyumlu kaş şekli üzerinde çalışmaya başlanır. Kaş kaldırma estetiğinde kaşlar abartılı şekilde kaldırılmamalı, yumuşak geçişlere imkan veren ve doğala en yakın görünüm elde edilmeye çalışılmalıdır.”

 
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Yorumlar

yorum