İnternette Tanışanlar 2014’te De Mutlu

Sanal ortamda tanışmak hala birçokları için bir tabu olabilir. Ama bu da tarihin tozlu sayfaları arasına gömülme yolcusu. Son zamanlarda “nereden tanışıyorsunuz?” sorusunun cevabı hep aynı. “İnternet”

İntenette tanışanlar “daha mutlu”

internette-tanisanlar-mutlu-01 eCift.com’un yaptığı bir anket sanal ortamda kurulan ilişkiler hakkında ezber bozmaya devam ediyor.

“Online dating” sitesi kullanıcılarının katıldığı anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

eCift.com’un 2014’e girerken kullanıcılarına “Bir ilişkiniz varken yeni yılda yeni bir aşk dilediniz mi?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 55’i “hayır” cevabını verdi. Bu ankete göre internet üzerinden tanışan çiftler, klasik yollarla tanışanlara göre ilişkilerinde çok daha mutlu ve yeni bir aşk beklentileri yok.

 İnternette tanışmak daha cazip

Analog Aşklar tarihe mi karışıyor? Özellikle son 10 yılda değişen dinamiklerle insanlar, sadece bilgiye ulaşmak için değil tanışmak ve hatta evlenmek için de internetin cevherlerinden yararlanıyor.

Facebook’un durdurulamaz yükselişi ve Twitter’ın ayrı bir kulvardan geliştirdiği rekabetle paylaşımlar çığ gibi büyürken insanlar partner arayışını daha spesifik mecralardan sürdürmeyi tercih ediyor.

Bu mecralardan biri de eCift.com. Üye sayısı 4,5 milyona ulaşan ‘ciddi arkadaşlık’ sitesi, ‘bilimsel ideal çift metodu’ ile kullanıcılarına eş bulma yolunda hizmet veriyor.

internette-tanisanlar-mutlu-02eCift.com Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Ayşegül Ayhan, daha sağlıklı bir ilişki kurabilmek ve heyecanı taze tutmak için internet üzerinden tanışmanın daha cazip olduğunu vurguluyor:

eCift.com’da üyelerin kendini güvende hissetmesi ve karşı tarafın gerçekliğinden ‘sahte profil’ olup olmadığndan şüphe etmemesi çok önemli. Bu nedenle üye profilleri eCift.com müşteri temsilcileri tarafından kontrol ediliyor, kriterlere uygun olmayanlar kabul edilmiyor.Üye fotoğrafları sadece üyelerin izin verdiği kişilerce görüntülenebiliyor.
“İnternet üzerinden öncelikle fikir paylaşımı yaparak tanışmak ve daha sonrasında bir araya gelmek sağlam bir ilişki kurmanın temel taşlarından birisi. Rastgele bir online platformda arayışa girmektense özellikle eCift gibi ciddi ve güvenilir bir ortamda tanışmak ve anlaşmak, kişilerde güven duygusunu artırarak, ilişkinin monotonluktan uzak ve taze kalmasını sağlıyor.”

 

Yorumlar

yorum