Hamilelere Özel Pilates

Hamilelik öncesi ve sonrası bozulan vücut görüntüsü için en etkili egzersiz yöntemi “Hamile Pilatesi” şimdi KG&CC’de.

Master Eğitmen Gerda Ergül’ün özellikle hamile bayanların özel durumlarını dikkate alarak tamamen onlara yönelik geliştirdiği pilates yöntemi ile hamilelik döneminde yaşanılan fizyolojik, psikolojik ve hormonal değişimlere uyum sağlanmasına yardımcı olunuyor.

25 Mart 2009, İstanbul; Kemer Golf & Country Club Fitness & Wellness Center bünyesindeki Pilates Stüdyoları’nda Pilates Academy International Kurucusu Master Pilates Eğitmeni Gerda Ergül’ün geliştirdiği hamile bayanlara yönelik yeni bir pilates egzersiz programı olan “Hamile Pilatesi” uygulanmaya başlıyor. Hamile bayanların bu özel durumları dikkate alınarak tamamen onlara yönelik hazırlanan Hamile Pilates programı ile hamilelik döneminde yaşanılan fizyolojik, psikolojik ve hormonal değişimlere uyum sağlanmasına yardımcı olunuyor.

Hamile Pilates programının ayrıca hedefi hamilelik sürecinde aşırı kilo alınmasını önlemek, hamilenin psikolojik olarak kendini çok daha iyi hissetmesini sağlamak, vücudu çok daha rahat bir doğum için hazır duruma getirmek ve hamilelik sonrasında toparlanma sürecini kısaltmak.

Yeni bir egzersize başlamak için endişe duyulan hamilelik döneminde çok temel ve basit egzersizler yapılabilmektedir. Bu noktadan yola çıkılarak Hamile Pilatesi programında hamilenin hormonal değişikliğine göre kişiye özel pilates programı oluşturuluyor. Hamileliğin 6. ayına kadar egzersizler doktor müsaadesi altında Hamile Pilatesi eğitimi almış eğitmenler tarafından haftada 3-4 gün ve 35-40 dakika veriliyor. Doğum sonrası ise egzersizlere 4-6 hafta sonra başlanabiliyor.

hamilelere-ozel-pilates-03

Pilates’e hamilelik öncesi başlanmasının daha yararlı olacağına dikkat çeken Kemer Golf & Country Club Fitness & Wellness Center bünyesindeki Pilates Stüdyoları Master  Eğitmeni Gerda Ergül, Hamile Pilatesi’nde hamilelik süresince vücudun salgıladığı relaxin hormonları eklem ve kaslarda gevşeme yarattığı için amacın esnemeye yönelik değil, daha çok denge ve güçlendirmeye yönelik olması gerektiğini vurguluyor. Ergül, karın bölgesinin ise çok hafif ve özenle çalıştırılması gerektiğini belirtiyor.

Yorumlar

yorum