Gazete Kağıtlarını Değerlendirin

Taşınırken cam eşyayı koruyun
Ev taşıyorsanız veya eşyaları uzunca bir süreliğine depoda saklayacaksanız, cam tabaklan, kâseleri, su bardaklarını ve diğer kınlabilecek cisimleri birkaç kat çok ıslak gazete kâğıdına sarın ve kaldırmadan önce iyice kurumasını bekleyin. Gazete kâğıdı sertleşir ve cam eşyanın etrafında ^ koruyucu bir katman oluşturur; böylece eşyaların kırılma ihtimali Y çok azalır.

Kazak ve battaniyeleri saklayın
Güveleri mükemmel bir yün kazak ve battaniye yemeğine davet etmeyin. Kazak ve battaniyeleri kaldırırken yün olanları birkaç kat gazete kâğıdına l. sann (köşeleri bantlamayı SS£ unutmayın). Gazete güveleri uzaklaştırır, giysi ve battaniyelerin tozlanıp kirlenmesini önler.

Kaplama ve bavulların kokusunu giderinKötü kokan bir plastik kabın veya ahşap kutunun kokusunu gidermek için birkaç gazete sayfasını buruşturup yuvarlayın, kutunun içine koyun ve kapağım sıkıca kapayıp üç ya da dört gün bekletin. Bu yöntemle sandık ve bavulların kokusunu da çıkarabilirsiniz.

Ayakkabıları kurutun
Yağmurda yürümekten veya kara batıp çıkmaktan ayakkabılarınız ıslanırsa, içlerini kuru, top gibi yuvarladığınız gazete kâğılanyla doldurup uzun vadede zarar görmelerine engel olun. Ayakkabıları oda sıcaklığında yanlamasına koyarak nemin tamamen emilmesini sağlayın. Ayakkabılar aşırı derecede ıslaksa içlerine koyduğunuz gazeteyi birkaç kere değiştirmeniz gerekebilir.

Pencereleri temizleyip parlatın
Yeni yıkanan pencere camlarım kurulamak için emici kâğıt havlu yerine buruşturulmuş gazete kâğıdı kullanın. Birçok kimse gazetenin, kâğıt havluya göre camlan daha iyi kurutup parlattığım söyler. Doğrudur. Üstelik, daha da ucuzdur.

Aracınızın Çekişini Arttırın
Aracınız eğer  4 çeker değilse, kış aylarında buz veya çamurda kayıp yolda kalmamak için bagajda bir miktar gazete bulundurmakta fayda var. Arka tekerleklerin altına serilen birkaç kat gazete çoğunlukla yola devam etmenizi sağlayacak çekiş gücünü size verir.

Yorumlar

yorum