Gabor ile Anne Adayları Her Adımda Daha Rahat!

629 TL

629 TL

Hamilelik, özellikle de ayak ve çevresinde görülen şişme nedeniyle anne adaylarını ayakkabı seçimi konusunda zor durumda bırakabiliyor. Alman ayakkabı konfor markası Gabor, anne adaylarının rahat edebileceği, ayaktaki baskıyı engelleyen ayakkabılarıyla hamilelikte ayakkabı seçimini kolay hale getiriyor.

Gebeliğin özellikle de ilerleyen aylarında doğru ayakkabı seçiminin çok daha önemli olduğunu ifade eden Türkiye’nin ilk ayak ayakkabı uyum uzmanı Başak Çilingiroğlu Kurtoğlu, anne adaylarını konuyla ilgili bilgilendiriyor.

Ayakkabı seçimine özellikle de hamilelik döneminde dikkat etmek gerekiyor

Hamilelik döneminde kilo artışıyla birlikte ayaklara ve dizlere binen ekstra yük, anne adaylarının ayaklarının şişmesi ve daha yorgun hissetmesiyle sonuçlanabiliyor. Özellikle ilerleyen aylarda ayağın şişmesinin yanında, kavisin çökmesiyle içe basma, topukta ya da başparmak kemiğinde ağrılar görülebiliyor.

Ayak kavisinin çökmesi sonucu oluşabilen pronasyon yani içe basma, tabanlıklar ile kontrol altına alınabiliyor. Ayrıca kavis desteği ve topuk kısmının doğru şekilde basmasını sağlayacak konfor ayakkabıları ile ayak desteklenebiliyor.

Türkiye’nin ilk ayak ayakkabı uyum uzmanı Başak Çilingiroğlu Kurtoğlu konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor: “Gebelikte ayaktaki baskıyı ve ödemi önlemek için, aşırı yumuşak ayakkabılar giymek yerine, ayağı doğru yerden destekleyici ürünler tercih edilmelidir. Tarak kısmına çok yük binmesini engelleyebilmek için de şok emici tabanlar tercih edilmeli, çok ince tabanlardan kaçınılmalıdır. Özellikle tabanı çıkabilen, topuk jeli ve desteği de olan, burun kısmı yuvarlak spor alçak topuklu ayakkabıları hamileler rahatlıkla kullanabilir.‘’

Hamileler için en sağlıklı seçim, metatars yastıklı ve hovercraft teknolojili ayakkabılar

Hamile kadınlara genellikle topuklu ayakkabı giymeyi bırakarak, düz ayakkabılara geçmeleri öneriliyor. Ancak babet ayakkabılar konusunda hamile kadınların çok dikkatli olmaları gerekiyor. Çok ince tabanlara sahip olan babetler şok emmeyen alt yüzeyleri, desteksiz iç tabanları nedeniyle ayağı rahatsız bir pozisyona sokarak ağrı ve şişme yapabiliyor.

Başak Çilingiroğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade ediyor: “Gabor’un spor ayakkabı rahatlığı sunan Hovercraft teknolojili babetleri şok emici ve hava kompartmanlı özel tabanıyla anne adaylarının ayaklarına üst düzey bir rahatlık hissi verir. Gabor’da hamile kadınların ayaklarını rahat ettirecek ayağın genişliğine uygun topuklu ayakkabılar, botlar ve farklı genişlikte çizmeler bulunuyor. Metatars yastığı olan ürünler de özellikle ön ayakta baskıyı çok daha fazla hisseden hamileler için gerekli desteği sağlar, saatlerce topuklu ayakkabıyla bile rahat etmeyi mümkün kılar.”

Yorumlar

yorum