ETRO 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

etro-2014-ilkbahar-yaz-03ETRO, 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nda geçmişle geleceği birleştiriyor.

ETRO 2014 İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu, ETRO İstinyePark Butik ve Beymen mağazalarındaki yerini alıyor. Veronica Etro, yeni sezonda tezatlıkla örülü ve detaylı el işçiliğiyle hazırlanan şıklığa odaklanıyor. Tasarımların ana hatlarını oluşturan resmiyet ve kayıtsızlığın iç içe geçtiği koleksiyon, geçmişle geleceği birleştirerek kadınlara yeni ve sakin bir görünüm kazandırıyor. Hindiçin’in egzotik çiçekleri ve Osmanlı İmparatorluğu’nun üstün metal işçiliğinin yansımalarını barındıran tasarımlar, kadınları, dişilik ve lüksü vurgulayan bir seyahate davet ediyor.

Koleksiyonda kullanılan karartılmış ve ağartılmış metaller, ışıldayan detayları göz önüne seriyor. Elle şekil verilen, Osmanlı çentik tekniğinden esinlenilerek tasarlanan metal plakalar, tüllere işlenerek; şeffaf ve zengin görünümlü kıyafetleri, mont ve atkıları meydana getiriyor. Kalın çizgili süveterler, süet, pamuk ve saten kurdelelerle birleştirilen metallerin izini taşıyor. Uçuşan ipekli kumaşlar ve mikro payetlerle bezenmiş elbiseler, zengin koleksiyonun farklı stil detaylarını belirliyor. Sade, bedeni saran ve etrafında dolanan kumaşlar, ayak bileklerine kadar uzanan şal görünümlü elbiseler, diz hizasında biten peştemal etekler, koleksiyon hakkında ipucu veriyor.

ETRO’nun imzası haline gelen şal deseni, ufak farklılıklarla zenginleştirilerek yenileniyor. Elle işlenmiş kumaşlar, egzotik çiçek desenleri ve sezona özel dekoratif figürlerle destekleniyor. Devasa çiçek motiflerinin kendi içinde küçülerek dağıldığı asimetrik desenler, dikkat çeken detaylar arasındaki yerini alıyor. Metal püskül ve örgüler kumaşların geneline hakim olurken, limon sarısı, mercan kırmızısı, nane yeşili, lavanta ve okyanus mavisi; fildişi ve haki gibi nötr renklerle birleşiyor.

Koleksiyonun tamamlayıcısı aksesuvarlar, metalin ve patchwork’ün hakimiyeti altına giriyor. Kemer, bilezik, küpe, ayakkabı ve çanta saplarının ağartılmış metallerle süslendiği koleksiyona, piton ve vatoz derisi gibi egzotik malzemeler derinlik kazandırıyor.

 

 

Yorumlar

yorum

BEYMEN İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR