Erkek Modasında İngiliz Stili Hackett London

Hackett Mayfair

Terry O’Neill tarafından çekilen 1960’ların erkek giyim portreleri yeni sezonun esin kaynağı oluyor. Dönemin gözde ünlülerinin yer aldığı samimi fotoğraf kareleri zamansız ve klasik erkek stilinin kodlarını ortaya koyuyor. Mayfair’in ciddiyeti ve güçlü tarzını yansıtan parçaların yanında ince trikolarla biraz daha casual bir hava yaratılıyor.  Koleksiyonun temel parçalarında logoya yer verilmezken sadelik ön plana çıkıyor. İngiliz ve İtalyan kumaşlarının eşsiz kalitesi ve konforu, dikiş ve kesimlerdeki kalite ile birleşiyor. Yaka detaylı Polo tshirtler ve kat kat giyilebilen incecik ipek-kaşmir ve ipek-pamuk karışımlı trikolar, çizgili ve düz renklerle cool bir görünüm yakalıyor.  Vatkasız takım elbiselerde rahat ve hafif kumaşlar tercih edilirken, yaz günlerinin yakıcı sıcaklarında olduğu kadar serin ortamlarda da rahatlık sunuluyor. Kahve geçişlerin, koyu gri ve mavi rengin hakim olduğu astarsız ceketlerde sade formlar ve kruvaze modeller ön plana çıkarken koleksiyonda  yeşil, sarı ve pembenin soft tonları da sık sık karşımıza çıkıyor.

“Galler prensi” kreasyonu daha renkli ve blazer gibi daha günlük parçalarla sunulurken, İngiliz tasarımı Fox kardeşlerin ekoseleri ise yeşil, sarı ve elektrik mavi tonlarıyla kullanılıyor. Yolculuk temalı kapsül koleksiyonu kırışmayan dokular ve kumaşların kullanıldığı harika bir seyahat stili sunuyor. Koleksiyon, terlikler, göz maskeleri ve seyahat battaniyeleri gibi aksesuarlarla tamamlanıyor.

 Art College

150 yıl önce kurulan kraliyet sanat kolejinden esinlenilerek ortaya çıkarılan parçalarla renkli bir üniversiteli stili çiziliyor. Koleksiyonda koyu renkler ve desenlerin ilginç birliktelikleri göze çarpıyor.  Deniz mavisi; sarı, yeşil ve kırmızı ile kullanılırken, hırka ve polo tshirtlerde Oxford ve Cambridge kürek takımlarının mavisinden esinleniliyor.

The Yorkshire Paintings

Yorkshire’ın manzarasının ilham kaynağı olduğu parçalarda tezatlık oluşturan desen ve kumaşlar yan yana yer alırken renk seçimlerinde de bir kontrast yakalanıyor. Yumuşak sentetik dokular, pamuk-ipek karışımları, keten ve keten pamuk karışımları ile patiskalar grafik desenler ve çizgilere bürünmüş olarak karşımıza çıkıyor. Blazer ceketlerde farklı renklerdeki düğmelerle detaylandırılırken aksesuarlar da yine parlak renkleri ile hareket getiriyor.

The Artist’s Atelier

Bir diğer esin kaynağı, Lucian Freud’un stüdyosu ve detaylara verdiği önem koleksiyondaki renk ağırlığını ortadan kaldıran bir güç olarak ortaya çıkıyor. Natürel tonların ferahlatıcı etkisi, gökyüzü mavisi, bej, beyaz, açık pembe gibi renklerle sunuluyor. Sadeleşen renkler detaylardaki özeni açığa çıkarıyor. Gofre kumaştan ince çizgili gömlekler, blazer ceketler ve şortlar buğday rengi ve koyu kahve tonlarda kullanılıyor.

 

Yorumlar

yorum