Dockers, Pitti Uomo Fuarının Yıldızı Oldu

dockers-pitti-uomo-02

Dockers geçtiğimiz haftalarda katıldığı Pitti Uomo fuarını yine fethetti. Dockers’ın bu yıl 13. kez yer aldığı fuarda, dünyanın önde gelen basın yayın kuruluşları, yeni koleksiyonunu görmek için Dockers standını ziyaret etti.

Bugünlerde Avrupa’da moda fuarı rüzgarı esiyor. Dockers geçtiğimiz hafta, art arda 13. kez katıldığı Pitti Uomo fuarını yine fethetti. Uluslararası bir fuar olan ve bu sene 84’üncüsü düzenlenen Pitti Uomo fuarı, tüm dünyadan yaklaşık 30 bin fuar katılımcısı, perakendeci ve basın mensubunu bir araya getirdi. Markaların takviminde önemli bir nokta olan Pitti Uomo, en yeni ürünlerin sergilendiği ve en son teknolojik gelişmelerin paylaşıldığı bir platform niteliği taşıyor. Pitti Uomo ticari bir fuar olsa da, basında ve sosyal medyada bir moda haftası kadar ilgi görüyor.

Dünya devlerinden Dockers standına ziyaret

Dockers’ın Pitti Uomo’ya katılımı, dünya basınının da ilgisini çekti. GQ (ABD, Fransa, İtalya, İspanya, Birleşik Krallık), Gala Man (Almanya), i-D (Birleşik Krallık), Men’s Health (İspanya, Birleşik Krallık), Forbes (İspanya), MWB – Menswear Buyer (Birleşik Krallık), Vogue (Rusya), MF Fashion (İtalya), Sportswear International (Almanya, İtalya), Riders (İtalya), Robb Report (İspanya), DT – Downtown (İspanya), Esquire (İspanya, Birleşik Krallık), CODE (Hollanda), LINK (Hollanda), Das Standard (Belçika) ve Style Zeitgeist (ABD) gibi yayınların da aralarında bulunduğu dünyanın önde gelen basın yayın kuruluşları, standını ziyaret ederek Dockers’ın yeni koleksiyonunu inceleme fırsatı buldu. Dockers ise, markanın Avrupa serisi olan “Men of Style”ın tanıtımını gerçekleştirdiği fuar sırasında basını ve konuklarını Hotel Continentale’ın, Ponte Vecchio manzaralı roof barı Skybar’da ağırladı.

dockers-pitti-uomo-01

Beran Toksöz

‘Men of Style’ konsepti ABD global dijital ekibi ve Dockers Global Halkla İlişkiler ve Tanıtım Direktörü Shaun Lewis tarafından, bu sezonun pazarlama teması olan “Hakkını vererek giy” mesajının iletilmesi için viral bir kampanya olarak tasarlandı ve kısa sürede popüler oldu.Davetliler arasında bulunan Avrupalı, ABD’li ve Uzak Doğulu basın mensupları, Hugo Lavin, Ildo Damiani ve Clyde Semmoh’un da yer aldığı ‘Men of Style’ defilesini izlerken,1950’li yılların Fillmore Jazz ezgilerini çalan bir caz grubu da konukları eğlendirdi. Grubun çaldığı müziklerin ilham kaynağı ise, ilk Dockers SS14 serisindeki klasik West Coast ‘Harlem’ caz fenomeniydi.

Dockers’ın Avrupalı marka elçileri yeni koleksiyonu tanıttı

Diğer yandan, aralarında bir TV şefi, bir oyuncu, bir bariton opera sanatçısı ve bir illüstratörün yer aldığı Dockers’ın 12 Avrupalı marka elçisi ise, stilin onlar için ne anlama geldiğini anlatarak, bu yeni serinin başarısını ortaya koydu. Dockers’ın yeni serisi basının da gözdesi haline geldi ve seriye ait videolar magazin siteleri ve bloglarda yer almaya çoktan başladı.

Dockers’ın 12 Avrupalı marka elçisi arasında Türkiye’den de iç mimar Beran Toksöz bulunuyor. Fuar süresince gösterimi yapılan videolar arasında, Türkiye’de çekilen ve Toksöz’ün yer aldığı video da bulunuyor.

Dockers “Men of Style” ile bugüne kadar olan en etkileyici ve güçlü koleksiyonunun tanıtımı gerçekleştirdi. Tarzına düşkün erkeklere “Hakkını vererek giy” mesajını iletmeyi ise 2014 yılında da sürdürecek.

Mutti-Mewse: “Pitti Uomo, rakipleri tanımak açısında da önemli fırsat”

Dockers’ın Pitti Uomo’ya katılımı ve gördüğü ilgiye ilişkin açıklamada bulunan Dockers LSEMA Kıdemli PR Müdürü Howard Mutti-Mewse, “1972 yılında başlatılan Pitti Uomo, erkek giyim ve aksesuar koleksiyonlarının sunumu ve yine erkek modası ve stili alanında yeni projelerin tanıtılması bakımından Avrupa’nın en önemli platformu durumunda. Sergi sayesinde, rakiplerimiz olarak kabul ettiğimiz markaların yanında, kendi ürünlerimizi sergileyebiliyor ve rakiplerimizi daha yakından analiz edebiliyoruz. Özverili ekip çalışmamız sayesinde, yeni koleksiyonumuzla ilgili aldığımız geri bildirimler şimdiye kadar son derece olumlu oldu” şeklinde konuştu.

Yorumlar

yorum

DOCKERS İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR