Chalayan/Mavi The New York Times’da!..

chalayan-mavi-01Amerika’nın köklü günlük gazetelerinden The New York Times, başarılarıyla daha önce bir çok kez uluslararası basına konu olan Mavi’nin, Hüseyin Çağlayan’la hazırladığı Chalayan/Mavi koleksiyonunu sayfalarına taşıdı. Gazetenin 25 Nisan tarihli baskısındaki Scout (keşif) bölümünde yer alan haberde Çağlayan’dan modanın en büyük kavramsalcısı olarak bahsedildi. Mavi için hazırladığı kapsül koleksiyonu konu alan haberde mükemmel kalıplı koyu yıkamalı skinny jean’ler üzerine uygulanan parlak bandajlara dikkat çekildi.

Hüseyin Çağlayan’ın tasarım dehasıyla, Mavi’nin jean’deki uzmanlığını bir araya getiren ve duyurulduğu andan itibaren moda dünyasının merakla beklediği Chalayan/Mavi koleksiyonu Amerika’nın ardından geçtiğimiz günlerde Türkiye’de tanıtılmış ve büyük beğeni toplamıştı. Gazetenin web sitesinde de duyurulan ve yüzbinlerce kişiye ulaşan haberin online versiyonuna;

http://www.nytimes.com/2013/04/25/fashion/shopping-events-in-new-york-starting-april-25.html?_r=0  linkinden ulaşılabiliyor.

 

Yorumlar

yorum