Balon Sinoplastiyle Sinüziti Yenin

sinüzit-tedavisi-01Çoğunlukla burun çevresindeki sinüslerin iltihaplanmasıyla kendini gösteren sinüzit, bugün dünya çapında milyonlarca insanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyor. Burun tıkanıklığı, öksürük, halsizlik, burun ve geniz akıntısı gibi belirtiler gösteren sinüzit günümüzde balon sinoplasti, halk arasındaki adıyla balon tedavisiyle çözüme kavuşturuluyor. Rinoest Klinik’ten KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Coşkun Şanverdi, hastaların normal yaşamlarına hızlı dönmelerini sağlaması ve diğer avantajlı özellikleriyle sinüzit tedavisinde fark yaratan balon sinoplastiyle ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Balon sinoplasti nasıl yapılır?

Ameliyatsız bir uygulama olan balon sinoplastinin sinüzit tedavisinde önemli bir adım olduğunu ifade eden Rinoest Klinik’ten KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Coşkun Şanverdi, konuyla ilgili görüşlerini paylaşmaya şu sözlerle devam ediyor: “Balon sinoplasti uygulaması, burun içindeki dokulara işleyişini bozmadan, burun ameliyatlarının aksine kanamalara neden olmadan başarılı sonuçlar vermektedir. Balon sinoplasti, tıkanmış olan sinüslerin tespit edilerek, sönük haldeki balonun buralara yerleştirilmesi ve röntgen ile gözlemlenen balonun basınçla şişirilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu uygulama sayesinde sinüs delikleri açılarak, işlevlerini en doğru şekilde yerine getirmeleri sağlanmaktadır.”

Balon sinoplasti avantajlarıyla öne çıkıyor

Ameliyatsız bir yöntem olması ve en başarılı sonuçları vermesi açısından sinüzit tedavisinde balon sinoplastinin çığır açtığını belirten Rinoest Klinik’ten KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Coşkun Şanverdi, konuyla ilgili görüşlerini aktarmayı şu sözlerle sürdürüyor: “Burun ameliyatlarının aksine kanama yapmayan ve tampona ihtiyaç duyulmamasını sağlayan balon sinoplasti uygulaması, komplikasyon risklerini önemli ölçüde azaltmasıyla dikkat çekmektedir. Hastanın durumuna da bağlı olarak değişen 20-30 dakikalık uygulama süresiyle de avantajlı bir tedavi seçeneği sunan balon tedavisi, hastanın bir gün içerisinde günlük hayatına dönmesine imkan vermektedir.”

Yorumlar

yorum