AVON Meme Kanseri ile Mücadele Seminerleri Başladı!

Hande-OrhanAVON, 18 yıldır kesintisiz olarak sürdürdüğü “AVON Meme Kanseri ile Mücadele” projesine, 2014 yılında Türkiye’nin yedi kentinde ücretsiz bilgilendirme seminerleri ve meme kanseri taramalarıyla hız kazandırıyor. Bu kapsamda ilk seminer Gaziantep’te gerçekleştirildi.

“Meme Kanseri ile Mücadele” projesini 1996 yılından bu yana kesintisiz olarak devam ettiren AVON, 2014 yılında proje içeriğini daha da geliştirerek bu önemli hastalıkla mücadelesini sürdürüyor. AVON; Türkiye’nin sağlık alanında en kapsamlı ve uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olan Meme Kanseri ile Mücadele projesi kapsamında bu yıl, Türkiye’nin en yaygın sağlık kuruluşlarından olan Medical Park Hastaneler Grubu ile anlamlı bir işbirliğine imza attı. Proje kapsamında Medical Park hastanelerinin bulunduğu kentlerde bilgilendirme seminerleri ve başvuran kadınlara ücretsiz mamografi ve meme ultrasonografi (USG) taraması imkânı sunuluyor. İşbirliğinin ilk yılında proje kapsamında belirlenen 7 ilden ilki olan Gaziantep’te Meme Kanseri ile Mücadele Semineri 29 Nisan’da Gaziantep Medical Park Hastanesi’nde gerçekleştirildi ve Gaziantepli kadınlara mamografi ve meme ultrasonu imkânı da sunuldu.

Projede yılsonuna kadar; Samsun, Antalya, Tarsus, Elazığ, Bursa ve İzmir’de seminerler ve sonrasında kadınlara yönelik meme kanseri taramaları gerçekleştirilecek.

Avon

Bu yeni işbirliğinin Meme Kanseri ile Mücadele Projesi açısından önemli bir adım olduğunun altını çizen AVON Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Hande Orhan şunları söyledi: “Avon olarak Meme Kanseri ile Mücadele projesi dâhilinde bugüne kadar birçok önemli proje gerçekleştirdik. Şimdiye kadar dünyada 825 milyon $, Türkiye’de ise 2,2 milyon TL üzerinde fon toplandık. 10 binin üzerinde kadına ücretsiz mamografi taraması yaptırdık, sekiz hastaneye mamografi cihazı bağışladık, Avon Sağlığa Yolculuk Tırı ile 32 il ziyaret ettik ve 10 binin üzerinde kadına ulaştık. Bunların dışında yine erken teşhise erişimi kolaylaştırmaya, bilinçlendirmeye ve fon toplanmaya yönelik birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bu sene özellikle geçtiğimiz senelerde ulaşamadığımız illerde, özel hastanede tetkik fırsatı bulamayan kadınlarımıza destek olmak için yola çıktık. Medical Park Hastaneler Grubu ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada kadınlara yönelik ilk bilgilendirme seminerimizi Gaziantep Medical Park Hastanesi’nde gerçekleştirdik. 4 Haziran’da da Avon olarak, Samsun Medical Park Hastanesi’nde olacağız. Samsun’un ardından 2014 yılı içinde Antalya, Tarsus, Elazığ, Bursa ve İzmir’de yaşayan kadınlarımıza da kendi illerindeki hastanelerde ücretsiz kontrol imkânı sunulacak. Ayrıca bilgilendirme seminerlerimizde, meme kanseri ile savaşımızda erken teşhisin hayat kurtardığı anlatılacak. Hastalık ile mücadele yollarını ve erken teşhisin önemini ne kadar geniş kitlelere anlatabilirsek, hastalıkla mücadelede o kadar çok yol kat edebileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle bu illerde yaşayan tüm kadınlarımızı, illerindeki seminer tarihlerini takip ederek bu kampanyamızdan faydalanmaya davet ediyoruz.”

Yapılan araştırmalar Türkiye’de her sekiz kadından birinin hayatı boyunca en az bir kez meme kanserine yakalandığını, her yıl yaklaşık 30 bin kadına meme kanseri teşhisi konduğunu gösteriyor. Kadınlar arasında en sık görülen kanser türü olması nedeniyle kadınların yaşamını en ciddi biçimde tehdit eden meme kanseri sadece dünyada değil Türkiye’de de hızla artıyor. Tüm bu olumsuz tabloya karşın meme kanseri erken teşhis ile yüzde 95 oranında tedavi edilebilir bir hastalık. İşte bu nedenle meme kanseri konusunda yapılan bilinçlendirme çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri, meme kanseri ile mücadelede büyük önem taşıyor.

 

Yorumlar

yorum