Patlamış Ampullerinize Hayat Verin!

Patlamış ampullerinizi artık çöpe atmayın! Evinizin dekorasyonu için size muhteşem dekoratif fikirler sunuyoruz. Dilerseniz patlamış ampulünüzden saksı, dilerseniz akvaryum yaparak harikalar yaratabilirsiniz.

Saksı Yapımı

Patlamış olan şeffaf ampulünüzün üst kısmını kerpeten yardımıyla açın ya da yuvarlak şekilde keserek içini boşaltın. Daha sonra içine bir miktar su ekleyerek, üzerine dilediğiniz filizi ya da çiçeği yerleştirebilirsiniz (boyutları ufak olmak şartıyla). Dekoratif saksınızı masanızın üzerinde kullanmak istiyorsanız yuvarlak sert bir tahta veya kavanoz kapağının ortasına, saksınızı sabitleyin. Ya da bahçenizde rengarenk bir görüntü elde etmek istiyorsanız, ampulünüzün üst kısmına sağ ve sol taraftan minik bir delik açarak üzerine tel bağlayarak ağaçlarınızın ve kapılarınızın muhteşem görünmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz yapma çiçek kullanarak, ampulün içindeki suyu da renklendirebilir, evinizi rengarenk bir görüntüye ulaştırabilirsiniz.

Akvaryum Yapımı

Patlamış olan şeffaf ampulünüzün üst kısmını kerpeten yardımıyla açın ya da ya da yuvarlak şekilde keserek içini boşaltın.  Daha sonra içine su ekleyerek, minik süs balıklarınız için harika bir akvaryum yaratabilirsiniz. Dilerseniz akvaryumunuzun içini renkli taşlarla ve ufak bitkilerle de renklendirebilirsiniz.

Yorumlar

yorum