Academia, Modern Kadını Couture-Kamuflaj İkilisiyle Buluşturuyor

academia-2013-yaz-20Academia, maskülen tavrını couture’ün incelikleriyle farklılaştırıyor…

Modern kadına yeni bir tavır katan Academia, bu sezon, couture-kamuflaj ikilisini aynı dünyada buluşturuyor. Murat Türkili ve Aslı Abbasoğlu’nun tasarladığı koleksiyon,  abartıdan uzak tavrına saygı duyarak bu sezon farklılıkları içinde barındırıyor. Academia kadını, couture’ün feminen dünyasının detaylarını minimal-militer etkiler ile harmanlıyor.

Militerizmin sert ve güçlü duruşunun, couture kesimlerle yumuşatıldığı koleksiyonda; işleme, desen ve renkler farklı bir silüet oluşturuyor. Academia kadınının kamuflaj desenli kimonosu, özel çiçek nakışlarıyla zenginleştiriliyor. İpek karışımı özel kumaşlar, sportif detaylarla birleşerek kendine özgün bir stil yaratıyor.

Asit sarısı, kobalt mavi, turuncu, koyu yeşil ve koyu haki tonlarının hakim olduğu koleksiyon gardroplara farklı yorumlar katıyor. Hareket ettikçe form kazanan kesimlerin yanı sıra gizli fermuarlar sezonun öne çıkan detayları. Kamuflaj kaban veya eteklerdeki fermuarlar açılarak volanlarla yepyeni bir havaya bürünüyor.

Koleksiyonun transparan ipek parçaları, üstüste giyilerek sıradanlığın dışına çıkan renk ve doku oyunları yaratıyor. Dar uzun bir elbisenin üstüne geçirilmiş kısa deri bluz kombini, uzun ve kısanın karışımını farkedilir bir biçimde sunuyor. Dik yakalı kazağını dev bir etekle giyip, trapez kesim paltosunu omzuna alan Academia kadını bu kış da göz alıcı formların yaratıcısı oluyor…

Yorumlar

yorum

BEYMEN İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR