Silk & Cashmere’den Yaz Kaşmirine Yeni Dokunuşlar

sil-cashmere-2014-yaz-01Sıcak yaz günlerinde serin tutan, serin yaz akşamlarında ise bir bulut gibi vücudu sararak kucaklayan yaz kaşmiri, Silk & Cashmere’in 2014 yaz sezonunda yeni modelleriyle yeni sezonu karşılıyor. Hafif ve yumuşacık yaz kaşmirleriyle yazın enerjisini yansıtan rengarenk ipek-kaşmir ürünlerin yanı sıra mayonun üzerine giyilebilecek şeffaf, incecik ve yaz rüzgarı tadındaki kaşmirler, bu senenin en alıcı renklerinde tasarlandı.

Hafif, yumuşak ve yakmadan ısıtan yaz kaşmirlerinden oluşan Silk & Cashmere 2014 Yaz Koleksiyonu, kaşmirin keyfini yaz sezonunda daha ince iplik ve gevşek örgü ile sunuyor. İnce ve bir o kadar da hafif vintage parçaların yanı sıra, ipek ve trikonun muhteşem uyumunu da sunan Silk & Cashmere 2014 Yaz Koleksiyonu, puantiye ve porselen desenlerinin yer aldığı bir çok farklı modelden oluşuyor. Yaza damgasını vuracak gül ve çiçek desenlerinden saf ipek trikolar tasarlayan Silk & Cashmere, bir yaz klasiği olan ipek ve ketenden safari takımlar da hazırladı. Japon esintilerinin de yer aldığı yeni sezonda, kimonolar, mini ipek ceketlerin yanında ipek gömlek ve elbiseler Doğu esintisini yansıtırken, yazın çok tercih ettiğimiz t-shirtler, üzerine uygulanan işlemelerle çok daha göz alıcı hale geliyor.

Yeni sezonda erkekler için de yenilikler sunan Silk & Cashmere, ipek ve keten karışımı şık kapişonlu modeller ve vintage tasarımlarıyla bu yaz sadece kadınların değil, erkeklerin de yaz kaşmirini keşfetmesini sağlayacak.

Yaz Kaşmiri Artık Hayatımızda

İpliğin kalınlığından, büküm sayısına, iplik katından örme ayarına ve yıkanma sürecinde kullanılan su sıcaklığına kadar değişen yeni süreçler içeren yaz kaşmiri için kaşmir keçisinden alınan tüy bile farklı zamanda toplanıyor. Sıcaktan etkilenmemesi ve ipliğin ısınmaması için  özel işlemlerden geçiyor, daha keçinin  kaşmir tüyleri yeni çıkarken, henüz oluşumunu tamamlamadan taranarak toplanıyor. Bu nedenle hafifliğiyle sanki serin  havada insanın sırtına hafif güneşe vurduğunda  hissettiği gibi bir duygu yaratan yaz kaşmiri, vücudu bir bulut sarıyor, kucaklıyor.

sil-cashmere-2014-yaz-03

Yorumlar

yorum

SILK & CASHMERE İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR