Osmanlı Saray Yaşamının Esintileri Annenizi Bekliyor

nur-fettahoglu-anneler-04Osmanlı Saray Yaşamının Esintileri Nur Fettahoğlu’nun seçimleri ile Haremlique Suadiye vitrininde annenizi bekliyor.

Haremlique Suadiye mağazasının vitrini Mayıs ayı boyunca ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu’nun Anneler Günü’ne özel seçimlerine ev sahipliği yapıyor. Osmanlı yaşamını tasvir eden desenlerden, ismini Safiye Sultan’dan alan Safiye dantel koleksiyonuna çok özel alternatifler Anneler Günü’ne özel Nur Fettahoğlu’nun seçimleri ile Haremlique Suadiye mağazası vitrininde bir araya geldi.

Haremlique Suadiye mağazasının Anneler Günü’ne özel vitrin çalışmasına ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu’nun elleri değdi. Nur Fettahoğlu, Haremlique Suadiye mağazasının vitrinini anneler özel hediye alternatiflerinden oluşturdu. Nur Fettahoğlu, Haremlique yaz koleksiyonunun kaftan desenlerine ilham kaynağı olan Sadberk Hanım Müzesi’ndeki eşsiz kadın giysileri ve aksesuarlarından yola çıkılarak hazırlanan koleksiyonun ise çok özel bir hediye alternatifi olduğunu belirtti. Nur Fettahoğlu, annesine özel hediye seçimini ise Haremlique İstanbul’dan bereket ve bolluğun simgesi olan nar desenli kaftandan yana yaptı.

“Günümüzün İstanbul’unu da hissettiren esintiler…”

Seçimlerini Nur Fettahoğlu’nun yaptığı vitrinde, Haremlique İstanbul Limited Edition kumaş koleksiyonundan seçilen ve Osmanlı saray yaşamını tasvir eden dans deseni ana eksin olarak dikkat çekiyor. Gerek figürleri gerekse çini mavisi rengiyle günümüzün
İstanbul’unu da hissettiren bu desen ile yatakbaşını kaplatan Nur Fettahoğlu, aynı dans deseninin yatak örtüsünü ve yastıklarını da vitrine taşıdı. Buna kombin olarak da seçtiği nevresim ve havlularda ise ismini arı, duru saf güzellik anlamına gelen Safiye Sultan’dan alan Safiye dantel koleksiyonunu tercih etti. Yine İstanbul’un renklerinden özellikle çinilerde görülen mavinin
eşsiz tamamlayıcısı kırmızıyı kaşmir throw olarak kullandı.

Nur Fettahoğlu, Haremlique yaz koleksiyonunun kaftan desenlerine ilham kaynağı olan Sadberk Hanım Müzesi’ndeki eşsiz kadın giysileri ve aksesuarlarından yola çıkılarak hazırlanan koleksiyondan da annesi için Nar desenli kaftanı seçti. Bolluk ve bereketin sembolü olan bu meyvenin süslediği ipek pamuk vual kaftan için Nur Fettahoğlu, “Bu kaftanın anneme vereceğim en anlamlı ve güzel hediye olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Vitrinlerimize heyecan katmak istedik…”

Markanın tasarım direktörü ve ortağı Banu Yentür proje hakkında şu yorumu yaptı: “Bütün konseptlerin sadece bizim tasarım stüdyomuzdan çıkması fikrini biraz değiştirip, vitrinlerimize heyecan katmak istedik. Sonuçta tasarımlarımız farklı zevkler tarafından alınıp yorumlanıyor ve kişiye özel mekânlara yerleşiyor. Bazen ürünlerimizin farklı kombinlerini ve kullanımlarını görüyorum ve tasarımcı olarak hiç bunu düşünmemiştim diyebiliyorum. Bu kısmı da çok keyifli ve ilham verici buluyorum. Bu hazdan yola çıkarak, Haremlique Istanbul markasından alışveriş yaparken keyfini ve heyecanını her zaman bize hissettiren değerli oyuncu Nur Fettahoğlu’yla bu tarz bir projenin ilk adımını atmak istedik. Ve projenin Mayıs ayına denk gelmesi nedeniyle, Nur’un annesine yönelik hediye seçeneklerinden oluşan bir vitrine imza atmış olduk.”
Caroline Koç ve Banu Yentür tarafından kurulan Haremlique İstanbul’un, zarafetle asaletin birarada sunulduğu, titiz bir el işçiliğiyle hazırlanan ve sınırlı sayıda üretilen koleksiyonları, farklı jenerasyonlar tarafından aynı heyecanla tercih ediliyor.

Nur Fettahoğlu’nun Haremlique Istanbul için hazırladığı vitrin konseptini yakından görmek için Mayıs ayı süresince, Suadiye mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

yorum