Loft Jeans 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

loft-2014-ilkbahar-yaz-04LOFT bu yaz sezonuna çok güçlü giriyor.

Koleksiyonuna eklediği iki yeni kalıbı ve bu yılın moda akımlarını en rafine şekilde yansıttığı alt gruplarıyla sadece indigo rengine değil, renkli ve baskılı jean  alanına da hakim olduğunu gösteriyor. Hem kadın hem erkek koleksiyonunda bu yıl öne çıkarılan konuların başında ‘’neo vintage’’ geliyor. Yumuşatılmış vintage görüntülerin hafif kirletmeler ve yıpratmalarla birleştirildiği jean pantolonlar ve ceketler bu grubun en göze çarpan parçaları.  Günün her saatinde giyilebilir parçaların ağırlıklı olduğu vintage stilindeki jean pantolonların üstüne ise en çok sade t-shirt’ler veya hafif yıkamalı denim t-shirt’lerin giyilmesi tavsiye ediliyor.

Kimyasal eskitme efektlerinin görüldüğü, hafif boyanmış veya yaşanmışlık hissi verilmiş gruptaki ürünlerinde LOFT, özellikle başka jean markalarında hiç bulunmayan orjinal desenleri öne çıkararak gençlerin beğenisini kazanacağa benziyor. Şık aksesuarlar ile desteklenen bu gruptaki kadın ürünlerinde ceplerde detaylar ve düğmelerde Swarovski taşlar dikkat çekiyor.

Sıcak yaz sezonuna uygun ultra light denim kumaşlarla tasarlanan temel grupta ise detayı daha az olan ürünler yer alıyor. Hem kadın hem de erkeklerdeki bu pantolonlar çok hafif olup yaz sıcaklığına rağmen giyen kişiyi rahat ettiriyor. Özellikle bu temel gruptaki kadın jean pantolonlarında yer alan hissiyatı yumuşak lycra kumaş hem vücüdu sarıyor hem de sıcaktan bunaltmıyor.

loft-2014-ilkbahar-yaz-02LOFT renkleri, özel orjinal baskıları kadar  süper şık ve rahat  kalıplarıyla dikkat çeken bir marka. MARY isimli kadın jean kalıbı 13 cm genişliğinde dar paça ve 21 cm genişliğinde boru paça olarak iki seçenek sunuyor. Kalça kısmını toparlayan ve slim bir duruş sağlayarak çok daha fit gösteren bu kalıp jean pantolonların bu sezon çok ilgi görmesi bekleniyor.  Erkek koleksiyonunda ise yeni kalıbın ismi: EDWARD. Bu model en dar ve en slim fit erkek kalıbı olma özelliğini taşıyor. Denim görünümlü renkli kumaşların da kullanıldığı bu koleksiyonda retro portakal rengi, yeşil, okyanus mavisi ve sarı renkler göze çarpıyor. Yine bu renklerde gömlek ve t-shirt’lerle kombinlenebilecek bu koleksiyon tam anlamıyla bahar ve yaz coşkusunu temsil ediyor

LOFT’un İlkbahar-Yaz 2014 kadın koleksiyonunda sezonun trendlerinden tribal, egzotik, metalik, old school, pırıltılı ve dantelli romantik detaylar en güzel şekilde yansıtılıyor. Kadın ürünlerinde  örümcek ağı efektli pantalon öne çıkıyor. Baskılı t-shirtler, dantelli ve çiçek baskılı etek ve elbiselerin de bu sezonda ağırlıkta olduğu görülüyor.

Erkek koleksiyonun trendleri ise ekoseler, metalik yansımalar, grafik, albüm art, müzikle ilgili baskılar, bomber mont, yağ yıkamalı ve baskılı t-shirtler ve kargo şortlar. Özellikle kalıplarıyla  büyük göz dolduran ekoseli erkek gömlekleri de dikkat çekiyor.

Yorumlar

yorum

LOFT İLE İLGİLİ TÜM YAZILAR