Doğal Bir Görünüm Yakalayın!

dogal-guzellik-01

Doğal Görünümü Yakalamanın Püf Noktaları…

Kozmetik firmaları son yıllarda moda markalarının da doğallığı yüceltmesi ve natürel görünüme övgüler düzmesi üzerine ürünlerinde pastel tonlarında renklere daha çok yer vermeye başladılar. Peki, pastel tonları kullanmanın püf noktaları nelerdir? 

1-Dudaklarınız dolgunsa dikkati gözlerinize çekmek için siyah rimel, far ve kalem yardımıyla göz şeklinizi daha çok ortaya çıkarabilir krem rengi tonlarında bir ruj ve şeftali tonunda allıkla oldukça etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz

2-Esmer ve kumral kadınlara daha çok yakışan ten rengine yakın tonları sarı saçlı bayanlar ruj ve allık tercihinde tozpembe ve şeftali tonları tercih ederek soluk görünme ihtimalini ortadan kaldırabilirler.

3- Gündüz kullandığınız natürel renkleri gece şık bir yere giderken sadece birkaç dokunuşla değiştirebilirsiniz. Gözlerinize gri ve siyah farı karıştırarak buhulu efekti verebilir, göz içlerinize kalem çelebilir veya eyelinerla oldukça asil bir görünüm yakalayabilirsiniz.

4-Doğal görünümlü makyajın tamamlayıcısı elbette hacimli saçlar! Eğer pastel tonlarında makyaj ürünleri tercih edecekseniz saçlarınızda iddialı modeller deneyebilir böylece oldukça dengeli bir görüntü yaratmış olursunuz.

Yorumlar

yorum