Deniz Kaprol Tasarımları Bağdat Caddesi’nde Işıldıyor

Kurulduğu günden bu yana pek çok ilke imza atan ve Türkiye’de takı ve aksesuarın ilk “Haute Couture” markası olan DKaprol, küpe, kolye, bileklik, yüzük, broş, çanta ve aksesuar çeşitleriyle Bağdat Caddesi’nde ilk perakende mağazasını açtı.

 

dkaprolTürkiye’nin ilk takı tasarım defilesi ile adından sıkça söz ettiren Deniz Kaprol, dişil ve eril ruhu birleştirdiği tasarımlarını yeni mağazasında takı ve aksesuar severler ile buluşturuyor.

 

Deniz Kaprol’un DNA’dan yola çıkarak tasarladığı ve ölümden sonrasına yanıt aradığı “Yaşamın Şifresi”, “The Castle”, “Fallen Angels” ve “Marilyn Monroe” koleksiyonlarından eşsiz tasarımlar farklı ve şık olmanın anahtarını sunuyor.

 

DKaprol Adres:

Bağdat Cad. Noter Sk. Lütfiye Apt. No: 21/3 Şaşkınbakkal / İstanbul

DKaprol-Magaza-1

DKaprol Hakkında

deniz-kaprol-1Deniz Kaprol, İstanbul Kültür Koleji Ve Ankara Bilkent Üniversitelerinden sonra eğitimini New York’ta Fashion Institute of Technology de Kadın Giyim üzerine tamamlamıştır. New York ‘ta okurken Jewellery Design üzerine dersler de alan tasarımcı, ABD’nin önde gelen firmalarında çalışarak tasarım dünyasına ilk adımını atmıştır.

Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra mücevher tasarımına GOLDAŞ firmasında tasarım departman yöneticisi olarak adım atan Deniz Kaprol, ülkenin önde gelen tekstil ve hazır giyim firmalarında aksesuar alanında tasarımcı-marka yöneticisi olarak görev almıştır.

Yerli ve yabancı şirketlere trend analisti olarak danışmanlık vermiş ve pek çok dergi ve internet sitesinde moda editörlüğü yapmış olan Deniz Kaprol, 2005 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi / Fashion Institute of Technology Moda Tasarım Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak da görev almaktadır.

İstanbul Fashıon Week Şubat 2011 kapsamında “Fallen Angels” konsepti ile gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk takı tasarımı defilesinde adından çokça söz ettiren Deniz Kaprol, ikinci defilesini Caracas firması için tasarladığı, pırlanta elmas ve diğer değerli taşların oluşturduğu kreasyonu ile “Welcome to The Theatre of Jewellery” konsepti ile gerçekleştirmiştir. Tasarımcının üçüncü defilesi olan İstanbul Fashion Week Eylül 2011 defilesi ise “The Castle” konsepti ile ulusal ve uluslararası basında adından sıkça söz ettirmiştir. Tasarımcı son olarak Ekim 2012 İFW defilesinde “Code of Life” kreasyonunu muhteşem bir defile ile sunmuştur.